Navigácia

Profil školy Školský časopis - Školák Kontinuálne vzdelávanie Informácie pre rodičov

Profil školy

História a súčastnosť školy

Podľa záznamov obecnej kroniky prvá ľudová škola bola v Slovenskom Grobe zriadená v roku 1780. V roku 1912 zriadili obecnú školu v bočnej miestnosti horného mlyna. V roku 1930 bola postavená štátna škola so štyrmi učebňami. V 60. rokoch sa začala stavať školská budova, 17.04. 1966 bola slávnostne odovzdaná nová štrnásťtriedna škola. Od 01.04.1969 sa dala do prevádzky školská jedáleň a telocvičňa. V súčastnosti má škola 13 tried s 299 žiakmi. Materiálne zabezpečnie školy je na dobrej úrovni. Vyučuje sa v multimediálnej učebni, počítačovej učebni, jazykovej učebni, učebni prírodopisu, fyziky a chémie. Škola má k dispozícii deväť interaktívnych tabulí, školskú knižnicu a cvičnú kuchynku. Neodeliteľnou súčasťou školy je školský klub detí kde pracujú štyri oddelenia. Škola kladie dôraz na vyučovanie cudzích jazykov, prírodovedných predmetov v suvislosti s enviromentálnou a regionálnou výchovou a pomocou informačno-komunikačných technológií. Pracujeme s projektami Infovek, Otvorená škola, Protidrogová prevencia, Aktívne globálne školy 2, Školské ovocie.

Zamestnanci školy:

Pedagogickí zamestnanci:

Riaditeľka školy:        Mgr. Anna Laláková

Zástupca školy:          Mgr. Soňa Krasňanská

učitelia I.stupeň:        Mgr. Jana Maťufková                         1.A

Mgr. Zuzana Maxianová  Tobiašová     1.B

Mgr. Lucia Šilhárová                           1.C

Mgr. Jana krasňanská                         2.A

Mgr. Oľga Cingelová                           2.B

Mgr. Irena Kapcová                            3.A

Mgr. Zuzana Zemková                        3.B

Mgr. Jana Wawrinská                        4.A

Mgr. Želmíra Kubaliaková                    4.B

učitelia II.stupeň:     Ing. Žofia Glasová                               5.tr.

Mgr. Marcela Bérová                           6.tr.

Ing. Iveta Kolkusová                           7.A

Mgr. Denis Gschwandtner                   7.B

Mgr. Elena Briestenská                       8.tr.

Ing. Zuzana Khandlová                         9.tr.

netriedni učitelia:       Mgr. Mária Juranová

ThDr. František Dulina  -  učiteľ náboženstva

Mgr. Adam Briestenský - výchovný poradca

PaedDr. Ivana Šuleková

nepedagogickí zamestnanci:

Mgr. Ingrid Hollanová  -  vedenie mzdovej, personálnej a účtovnej agendy

Augustín Slamka  -          školník

Ľubica Kurucová -          upratovačka

Zuzana Jajcayová  -       upratovačka

Miroslava Kralovičová -  upratovačka

Školská jedáleň

Školská jedáleň sa nachádza medzi základnou školou a materskou školou. Zabezpečuje stravu pre ZŠ, MŠ a dôchodcov.

V školskom roku 2017/2018 v materskej škole je prihlásených 153 stravníkov

v základnej škole                                 229 stravníkov

pedagogických pracovníkov                   33 stravníkov

nepedagogických prac.                          13 stravníkov

dôchodcov                                             37 stravníkov

Stravné v školskom roku 2016/2017 je nasledovné

MŠ - celodenná strava         1.12.-€

MŠ - poldenná strava           0,90.-€

ZŠ - 1.-4. ročník                   0,95.-€

ZŠ - 5.-9. ročník                  1,01.-€

ZŠ - desiata                        0,35.-€

Zamestnanci + učitelia        0,90.-€ + réžia 1,00.-€

Dôchodcovia                         2,30.-€

Vedúca školskej jedálne: Júlia Suchoňová

Hlavná kuchárka:              Ingrid Noskovičová

Pomocná kuchárka:           Oľga Gašparovičová

prevádzkoví zamestnanci: Alena Balážová

Martina Virgovičová

Ľubica Noskovičová

Mária Gajdušková

Stravné sa vždy platí do 5-teho dňa príslušného mesiaca u vedúcej školskej jedálne alebo cez internet-banking na číslo účtu v tvare IBAN SK93 6500 0000 0000 2006 3906 kde sa pripočítava 0,26.-€ k platbe.

Zákonný zástupca dieťa, odhlasuje alebo prihlasuje vždy do 8:00 hodiny ráno stravného dňa. Za včas neodhlásenú stravu sa finančná náhrada neodpočítava. Odhlásiť alebo príhlasiť sa môžete na telefónnom čísle 033/6478243.

Za spoluprácu a pochopenie ďakujem.

ŠKD

Neodeliteľnou a významnou súčasťou našej školy je aj školský klub detí. Je zameraný na výchovno-vzdelávaciu činnosť, kde sa stretávajú deti rôznych ročníkov prvého. Deti sa venujú príprave na vyučovanie, po splnení prípravy tvoria, maľujú, zhotovujú rôzne darčeky - ku Dňu matiek, Dňu učiteľov, vianociam ....

Deti do ŠKD sa zapisujú na základe zápisného lístka podaného ich zákonným zástupcom. Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov je 7,23.-€.. Prevádzka v ŠKD je od 11.30 hod. do 17.00 hod.

Počet detí v ŠKD - 1. oddelenie    33 detí - 1.B, 2.B -            Jana Amzlerová

2. oddelenie    32 detí -  1.A, 2.A, -          Eva Bilická

3. oddelenie    32 detí -  3.A., 3.B, 4.tr. - Martina Gašparovičová

4. oddelenie                                              Mgr. Petra Čajková