Utorok 16. 4. 2024

INFORMÁCIE Tlačivá

COVID

INFORMÁCIE

Prosíme rodičov, aby prostredníctvom EduPage, prípadne v papierovej forme  posielali triednej učiteľke Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti, ktoré  sa predkladá po každom prerušení dochádzky do školy, ktoré trvá tri a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov).

V zmysle COVID automatu je vyhlásenie o bezpríznakovosti potrebné doložiť vo všetkých farbách okresov okrem zelenej fázy.

AKTUÁLNE INFORMÁCIE K 26. 11. 2021

Úzky kontakt je kontakt osoby s osobou pozitívnou na COVID-19,ak pri tomto kontakte:

1. boli osoby v priamom fyzickom kontakte,
2. boli osoby od seba vo vzdialenosti menšej ako 2 metre dlhšie ako 15 minút,
3. osoby boli v interiérovom alebo inak uzatvorenom priestore dlhšie ako 15 minút,
4. osoby cestovali spoločne dopravným prostriedkom dlhšie ako 15 minút alebo
5. osoby nemali prekryté horné dýchacie cesty a osoba pozitívna na ochorenie kašľala alebo
inak šírila infekčné výlučky.
Osoby, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na COVID-19 počas
obdobia 2 dní pred jej testovaním alebo objavením sa prvých klinických príznakov
musia ísť do karantény na 10 dní od posledného kontaktu s pozitívnou osobou.
Pokiaľ výsledok RT-PCR testu vykonaného najskôr v 5. deň od posledného kontaktu
s pozitívnou osobou je negatívny a osoba nemá žiadne príznaky COVID-19, karanténa
môže byť ukončená po 7 dňoch.

Karanténa osôb po úzkom kontakte s osobou pozitívnou na ochorenie

Všetkým osobám, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s osobou, ktorá sa neskôr stala osobou pozitívnou na ochorenie, počas obdobia dvoch dní predo dňom odberu vzorky biologického materiálu tejto osobe alebo dvoch dní pred objavením sa prvých klinických príznakoch ochorenia u tejto osoby do skončenia jej izolácie sa nariaďuje karanténa v domácom prostredí alebo v karanténnom ubytovacom zariadení.

Povinnosť karantény (rovnako tak ani testovania) sa nevzťahuje na osobu, ktorá:

• je najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,
  • je najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou, alebo
  • je najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19 alebo

prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami, a nevyskytujú sa u nej klinické príznaky ochorenia.