Školský časopis

• Školské rádio - Malorajko

•

Školské rádio MaloRajko je náš školský mediálny klub žiakov, ktorý začal pracovať  v školskom roku 2022/2023. Aj v tomto školskom roku pokračuje. Vedenie krúžku prevzala pani učiteľka Mgr. Marija Strapeková. O technické spracovanie sa postará pani učiteľka Mgr. Jana Maťufková. V rádiu vám budeme prinášať školské spravodajstvo.

Nahrávky sú spracované v podmienkach školy, preto Vás prosíme, aby ste nám odpustili nedostatočné technické spracovanie. Uvítame akékoľvek návrhy na zlepšenie a rovnako ako aj chuť zapojiť sa do nášho tímu.

Prajeme príjemné počúvanie.

PRVÉ VYSIELANIE RÁDIA

Prvé tohtoročné rádio je zamerané na JESEŇ NA TICHEJ. Dozviete sa o začiatku školského roka a prvých aktivitách.

DRUHÉ VYSIELANIE RÁDIA - Aby bolo deti lepšie počuť“, upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a pripomíname  potrebu včasnej prevencie v spoločnosti,

November - mesiac boja proti násiliu

TRETIE VYSIELANIE RÁDIA - Reláciu pripravili všetky triedy v posledný školský deň v roku 2023. Veľa zdravia, šťastia v roku 2024.

ŠTVRTÉ  VYSIELANIE RÁDIA -  Rizikové správanie

PIATE VYSIELANIE RÁDIA - Valentín

ŠIESTE VYSIELANIE RÁDIA -  JAR

MAREC mesiac knihy    Veľká noc    Deň matiek

Deň otcov

Školský rok 2022/2023

rádio MaloRajko  je náš školský mediálny klub žiakov. V školskom roku 2022/2023 vznikol krúžok Malý moderátor. Vedenie krúžku prevzala pani učiteľka Mgr. Jana Maťufková. V rádiu chceme  pravidelne prinášať náš pohľad na aktuálne témy, školské spravodajstvo, informácie zo školského prostredia a mnoho iného.

Prajeme príjemné počúvanie.

Dátum vysielania
           1.rozhlasové vysielanie - téma - Mikuláš

6.12.2022

Prvé vysielanie rádia MaloRajko v školskom roku 2022/2023. Pripravili ho žiaci 2.C triedy pod vedením pani učiteľky Jany Maťufkovej. Dozviete sa v ňom o našej novej škole v Malom Raji, ale aj ako sa tešíme na MIKULÁŠA.

2.rozhlasové vysielanie - téma - vianočná koleda

21.12.2022

Druhé vysielanie rádia MaloRajko pripravili žiaci 2.C a 3.C triedy pod vedením pani učiteľky Jany Maťufkovej a Margaréty Kocián. Témou vysielania je vianočná koleda a vianočné vinše.

3.rozhlasová relácia

FAŠIANGY

1.2.2023 -  Fašiangy - obdobie od Troch kráľov až do polnoci pred Popolcovou stredou. Potom nasleduje 40 dňový pôst až do Veľkého piatku. Je to prechodné obdobie medzi zimou a jarou.

Valentin 2023 14.2.2023 - Valentín -

Svätý Valentín je patrónom zaľúbených. Je však aj patrónom milujúcich rodičov, priateľov, jednoducho patrónom všetkých, ktorí sa majú radi.

Učitelom

28.3.2023 - Deň učiteľov

Myslíme na Vás milé pani učiteľky, páni učitelia. Ďakujeme Vám za trpezlivosť, obetavosť a snahu odovzdať nám čo najviac vedomostí, skúseností, ale aj zručností. Prajeme krásny Deň učiteľov, veľa zdravia, pedagogického optimizmu a pracovných aj osobných úspechov.

Deťom

1.6.2023 - MDD

Príležitostí pre hmotný darček je po celý rok viac než dosť. Stále však platí, že pre mnohé deti je meradlom našej lásky náš čas či naša pozornosť a nie iba nakupovanie darčekov....

• ZÁKLADNÁ ŠKOLA: zsslov.grob@gmail.com, ELOKOVANÉ PRACOVISKO: zsmalyraj@gmail.com, MATERSKÁ ŠKOLA: msslovenskygrob@gmail.com