Navigácia

Profil školy Školský časopis - Školák Kontinuálne vzdelávanie Informácie pre rodičov

Profil školy

História a súčasnosť školy

Podľa záznamov obecnej kroniky prvá ľudová škola bola v Slovenskom Grobe zriadená v roku 1780. V roku 1912 zriadili obecnú školu v bočnej miestnosti horného mlyna. V roku 1930 bola postavená štátna škola so štyrmi učebňami. V 60. rokoch sa začala stavať školská budova, 17.04. 1966 bola slávnostne odovzdaná nová štrnásťtriedna škola. Od 01.04.1969 sa dala do prevádzky školská jedáleň a telocvičňa. V súčastnosti má škola 13 tried s 299 žiakmi. Materiálne zabezpečnie školy je na dobrej úrovni. Vyučuje sa v multimediálnej učebni, počítačovej učebni, jazykovej učebni, učebni prírodopisu, fyziky a chémie. Škola má k dispozícii deväť interaktívnych tabulí, školskú knižnicu a cvičnú kuchynku. Neodeliteľnou súčasťou školy je školský klub detí kde pracujú štyri oddelenia. Škola kladie dôraz na vyučovanie cudzích jazykov, prírodovedných predmetov v suvislosti s enviromentálnou a regionálnou výchovou a pomocou informačno-komunikačných technológií. Pracujeme s projektami Infovek, Otvorená škola, Protidrogová prevencia, Aktívne globálne školy 2, Školské ovocie.

Zamestnanci školy:

Zuzana Jajcayová  -       upratovačka

Viera Cisárová       -       upratovačka

Školská jedáleň

Školská jedáleň sa nachádza medzi základnou školou a materskou školou. Zabezpečuje stravu pre ZŠ, MŠ a dôchodcov.

V školskom roku 2018/2019 v materskej škole je prihlásených 150 stravníkov

Ľubica Noskovičová

Marcela Stenchláková

Mária Gajdušková

Stravné sa vždy platí do 5-teho dňa príslušného mesiaca u vedúcej školskej jedálne alebo cez internet-banking na číslo účtu v tvare IBAN SK72 0200 0000 0038 9502 3951 kde sa pripočítava 0,25.-€ k platbe.

Zákonný zástupca dieťa, odhlasuje alebo prihlasuje vždy do 8:00 hodiny ráno stravného dňa. Za včas neodhlásenú stravu sa finančná náhrada neodpočítava. Odhlásiť alebo príhlasiť sa môžete na telefónnom čísle 033/6478243.

Za spoluprácu a pochopenie ďakujem.

ŠKD

Neodeliteľnou a významnou súčasťou našej školy je aj školský klub detí. Je zameraný na výchovno-vzdelávaciu činnosť, kde sa stretávajú deti rôznych ročníkov prvého. Deti sa venujú príprave na vyučovanie, po splnení prípravy tvoria, maľujú, zhotovujú rôzne darčeky - ku Dňu matiek, Dňu učiteľov, vianociam ....

Deti do ŠKD sa zapisujú na základe zápisného lístka podaného ich zákonným zástupcom. Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov je 7,23.-€.. Prevádzka v ŠKD je od 11.30 hod. do 17.00 hod.

Vychovávateľky:

Jana Amzlerová

Eva Bilická

Martina Gašparovičová

Mgr. Petra Čajková

Mgr. Michaela Dano

Mgr. Adriana Cíchová

• Základná škola s materskou školou
    Školská 11, 900 26 Slovenský Grob
  • +421 336478516 ZŠ