Pondelok 29. 4. 2024

Triedy v karanténe

6.A - ZMENA - 23.1.2022

Vážení rodičia.

V piatok 21.1. prišli žiaci 6.A triedy do úzkeho kontaktu so žiakom pozitívnym na COVID 19. Z tohto dôvodu zostanú žiaci 6.A triedy, ktorí nemajú výnimku z karantény, od soboty 22.1. do pondelka 31.1.(vrátane) v karanténe. Vzhľadom k veľmi nízkemu počtu žiakov s výnimkou z karantény sa všetci žiaci 6.A triedy budú učiť dištančne doma prostredníctvom Microsoft Teams podľa platného RH.

Žiaci, ktorí absolvujú po piatich dňoch od posledného kontaktu s pozitívnou osobou, teda najskôr v stredu 26.1. PCR test a prostredníctvom EduPage najneskôr v nedeľu 30.1. do 14:00 preukážu triednej učiteľke negatívny výsledok, žiaci s výnimkou z karantény a tiež žiaci, ktorí neboli vo štvrtok 20.1.ani v piatok 21.1. v škole, sa môžu vrátiť k prezenčnej výučbe v pondelok 31.1. Ostatní žiaci, ktorí neabsolvujú test a teda nepreukážu sa negatívnym výsledkom PCR testu a ani výnimkou zostanú naďalej v karanténe a k prezenčnej výučbe v škole sa vrátia až po uplynutí 10 dňovej karantény teda  v utorok 1.2.

Upozornenie:

V pondelok  31.1. bude obnovená prezenčná výučba v škole pre 6.A triedu, len ak sa viac ako polovica triedy preukáže v nedeľu 30.1. do 14:00 negatívnym výsledkom PCR testu alebo výnimkou z karantény(prekonaní a očkovaní), ak sa preukáže menej ako polovica triedy bude obnovená prezenčná výučba pre celú triedu až v utorok 1.2.

Všetci žiaci 6.A triedy budú na obdobie od pondelka 24.1. do pondelka 31.1. (vrátane) odhlásení z obedov v ŠJ. Žiakov, ktorí sa vrátia k prezenčnej výučbe skôr ako 1.2. musia na stravovanie v ŠJ prihlásiť rodičia.

Vedenie ZŠ s MŠ v Slovenskom Grobe

____________________________________________________________

Úzky kontakt je kontakt osoby s osobou pozitívnou na COVID-19,ak pri tomto kontakte:

1. boli osoby v priamom fyzickom kontakte,
2. boli osoby od seba vo vzdialenosti menšej ako 2 metre dlhšie ako 15 minút,
3. osoby boli v interiérovom alebo inak uzatvorenom priestore dlhšie ako 15 minút,
4. osoby cestovali spoločne dopravným prostriedkom dlhšie ako 15 minút alebo
5. osoby nemali prekryté horné dýchacie cesty a osoba pozitívna na ochorenie kašľala alebo
inak šírila infekčné výlučky.
Osoby, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na COVID-19 počas
obdobia 2 dní pred jej testovaním alebo objavením sa prvých klinických príznakov
musia ísť do karantény na 10 dní od posledného kontaktu s pozitívnou osobou.
Pokiaľ výsledok RT-PCR testu vykonaného najskôr v 5. deň od posledného kontaktu
s pozitívnou osobou je negatívny a osoba nemá žiadne príznaky COVID-19, karanténa
môže byť ukončená po 7 dňoch.

Karanténa osôb po úzkom kontakte s osobou pozitívnou na ochorenie

Všetkým osobám, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s osobou, ktorá sa neskôr stala osobou pozitívnou na ochorenie, počas obdobia dvoch dní predo dňom odberu vzorky biologického materiálu tejto osobe alebo dvoch dní pred objavením sa prvých klinických príznakoch ochorenia u tejto osoby do skončenia jej izolácie sa nariaďuje karanténa v domácom prostredí alebo v karanténnom ubytovacom zariadení.

Povinnosť karantény (rovnako tak ani testovania) sa nevzťahuje na osobu, ktorá:

• je najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,
  • je najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou, alebo
  • je najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19 alebo
  • prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami, a nevyskytujú sa u nej klinické príznaky ochorenia.