Pondelok 29. 4. 2024

Triedy v karanténe

5.B -prechod na dištančné vzdelávanie - 30.1.2022

Vážení rodičia.

V piatok 28.1. prišli žiaci 5.B triedy do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na COVID 19. Z tohto dôvodu zostanú žiaci 5.B triedy, ktorí nemajú výnimku z karantény, od soboty 29.1. do stredy 2.2.(vrátane) v karanténe. Vzhľadom k nízkemu počtu žiakov s výnimkou z karantény a tiež kvôli opakujúcemu sa výskytu pozitívneho žiaka v triede sa všetci žiaci 5.B triedy budú učiť dištančne doma prostredníctvom Microsoft Teams podľa platného RH.

Karanténa je pre osoby, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na COVID-19 počas obdobia 2 dní pred jej testovaním alebo objavením sa prvých klinických príznakov alebo od momentu, kedy ju lekár posúdi ako potrebnú. Karanténa trvá 5 dní od posledného kontaktu s pozitívnou osobou, pokiaľ sa počas posledných 24 hodín pred ukončením karantény nevyskytuje ani jeden z klinických príznakov.

Po ukončení karantény tieto osoby musia mať 5 dní prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2 .
Karanténa sa nevzťahuje na osoby, ktoré sú očkované alebo prekonali ochorenie COVID-19, pričom neprejavujú klinické príznaky ochorenia COVID-19. Tieto osoby sú povinné mať 7 dní prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2.

Prezenčná výučba pre 5.B bude obnovená vo štvrtok 3.2. .

Prosíme rodičov, aby pred nástupom do školy otestovali deti domácim samotestom.

Všetci žiaci 5.B triedy budú na obdobie od pondelka 31.1. do stredy 2.2. (vrátane) odhlásení z obedov v ŠJ.

Vedenie ZŠ s MŠ v Slovenskom Grobe

____________________________________________________________