Pondelok 29. 4. 2024

Triedy v karanténe

6.A - prechod na dištančné vzdelávanie - 13.2.2022

Vážení rodičia.

V piatok 11.2. prišli žiaci 6.A triedy do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na COVID 19. Z tohto dôvodu zostanú žiaci 6.A triedy, ktorí nemajú výnimku z karantény, od soboty 12.2. do stredy 16.2. (vrátane) v karanténe. Vzhľadom k nízkemu počtu žiakov s výnimkou z karantény sa všetci žiaci 6.A triedy budú učiť dištančne doma prostredníctvom Microsoft Teams podľa platného RH.

Karanténa je pre osoby, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na COVID-19 počas obdobia 2 dní pred jej testovaním alebo objavením sa prvých klinických príznakov alebo od momentu, kedy ju lekár posúdi ako potrebnú. Karanténa trvá 5 dní od posledného kontaktu s pozitívnou osobou, pokiaľ sa počas posledných 24 hodín pred ukončením karantény nevyskytuje ani jeden z klinických príznakov.

Po ukončení karantény tieto osoby musia mať 5 dní prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2 .
Karanténa sa nevzťahuje na osoby, ktoré sú očkované alebo prekonali ochorenie COVID-19, pričom neprejavujú klinické príznaky ochorenia COVID-19. Tieto osoby sú povinné mať 7 dní prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2.

Prezenčná výučba pre 6.A bude obnovená vo štvrtok 17.2.

Prosíme rodičov, aby pred nástupom do školy otestovali deti domácim samotestom.

Všetci žiaci 6.A triedy budú od 14.2. do 16.2.(vrátane) odhlásení z obedov v ŠJ.

Vedenie ZŠ s MŠ v Slovenskom Grobe

____________________________________________________________