Nedeľa 28. 4. 2024

Materská škola Prevádzka MŠ Školská jedáleň - oznamy Rady pre rodičov História a súčasnosť MŠ Kontinuálne vzdelávanie Správa o výsledkoch výchovno-vzdelávacej činnosti Zápis do MŠ Školský poriadok

Materská škola

Zápis do MŠ

Zápis detí do materskej školy

Základná škola s materskou školou v Slovenskom Grobe oznamuje, že zápis detí

do materskej školy na školský rok 2024/2025 sa uskutoční v dňoch

02. 05. 2024  – 10. 05. 2024

elektronickou formou prostredníctvom e-prihlášky, ktorá bude zverejnená na webovej stránke https://msslovgrob.edupage.org/register/.

Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma dieťa od troch rokov veku. Pre dieťa, ktoré dosiahlo 5 rokov veku do 31. 08. 2024 je predprimárne vzdelávanie povinné. Povinné predprimárne vzdelávanie plní dieťa v spádovej materskej škole podľa trvalého bydliska, ak sa rodič nerozhodne inak.

Kritéria prijímania detí do materskej školy:

1. detí,  pre ktoré je predprimárne vzdelávania povinné zo spádovej oblasti Slovenský Grob
  2. detí pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania
  3. detí, ktoré dovŕšia vek 4 roky k 31. 08. 2024

Ostatné podmienky prijímania detí do materskej školy:

1. dieťa, ktorého zákonný zástupca je zamestnancom školy alebo zriaďovateľa školy
  2. 3-4 ročné detí, ktoré majú trvalý pobyt v obci Slovenský Grob (od najstarších)
  3. detí zo sociálne slabšej rodiny, osamelých rodičov, samoživiteľov
  4. detí, ktoré nie sú prijaté v inej materskej škole
  5. ostatné detí sa prijímajú do naplnenia kapacity materskej školy
  6. dieťa so špeciálno - výchovno vzdelávacími potrebami sa prijíma v prípade, že môže materská škola vytvoriť vhodné personálne, materiálne a priestorové podmienky. Zákonný zástupca je povinný predložiť potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od odborných lekárov a vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

lekarske-potvrdenie-o-zdravotnej-sposobilosti-dietata(5).docx

pisomne_vyhlasenie_-_rozhodnutie_jednemu_zakonnemu_zastupcovi(1).docx