Sobota 27. 4. 2024

Eva Halčinová

Renáta Chovancová

Mária Sekeráková

Ak sa Vaše deti v škole neučia s deťmi so špeciálnymi potrebami a nikdy neboli naučené, že nie všetci sú si rovní, možno by ste mali dnes venovať 10 minút vysvetľovaním im to, v živote si ich určite nájdu.
Vzhľadom na nedávne udalosti týkajúce sa vylúčenia autistického dieťaťa zo školského výletu a dieťaťa s Downovým syndrómom, ktoré bolo vylúčené z tanečných kurzov, pretože nedokázali udržať krok, cítime potrebu zdieľať toto. Sú chlapci a dievčatá, ktorých nikto nepozýva na narodeninové oslavy. Sú výnimočné deti, ktoré chcú byť súčasťou tímu, ale nie sú vybrané, pretože vyhrávať je dôležitejšie ako tieto deti. Deti so špeciálnymi potrebami nie sú divné. Chcú len to, čo chcú všetci: aby boli prijatí!
Prosíme, naučte svoje deti byť milé k týmto krásnym deťom!