Navigácia

Sobota 27. 4. 2024

2023/2024

SÚŤAŽE - reprezentácia školy

Žiaci 9.A triedy Kristián Kuko, Alexandra Cholujová a Barbora Patúšová sa zúčastnili okresného kola predmetovej súťaže „Medzníky 2.svetovej vojny“. Pod vedením pani učiteľky Zemanovej školu vzorne reprezentovali a umiestnili sa na krásnom 3. mieste. Odmenou je bezplatný zájazd do Mauthausenu, ktorého sa zúčastnia žiaci spoločne s pani učiteľkou dňa 5. mája 2024. Blahoželáme a ďakujeme žiakom aj pani učiteľke Zemanovej za svedomitú prípravu na súťaž.

V piatok 19. 4. 2024 sa na futbalovom štadióne v Slovenskom Grobe konalo okresné kolo súťaže vo futbale Školský pohár SFZ chlapcov. Našu školu reprezentovalo družstvo zložené z 12 chlapcov - Bielik Filip (6.B), Bodorík Jozef Sebastian (6.A), Csente Nikolas (6.A), Maršo Maxim (6.B), Minarovič Marko (5.B), Mitas Tobias (5.A), Patúš Lukáš (6.B), Slováček Lukáš (6.A), Škríp Patrik (6.A), Vavrík Lucas (6.A), Virgovič Tomáš (6.A), Vydra Filip (5.A).

Chlapci vybojovali krásne 3. miesto. Najviac gólov strelil súperom do bránky žiak z 5.B triedy Minarovič Marko. Blahoželáme a ďakujeme chlapcom za reprezentáciu našej školy.

PYTAGORIÁDA okresné kolo - výsledky

A- Škoruba - 3.D - 19.miesto (20 bodov)

M. MInarovičová - 5.B - 9 /10 miesto (21 bodov)

R. Ďurian - 5.B - 15.miesto (19 bodov)

L. Slováček - 6.A - 11. miesto (17 bodov)

P. Škríp - 6.A - 8.miesto (18 bodov)

T. Ďurikovič - 8.A - 10/13 miesto (15 bodov)

Matúš Cisár z 2.B sa umiestnil na 4. mieste v literárno-výtvarnej súťaži, ktorú organizuje Malokarpatská knižnica v Pezinku. Tvoril na tému Čarovný les. Matúškovi srdečne blahoželáme.

Okresné kolo McDonald's Cup - futbal chlapcov a dievčat 1. stupňa ZŠ. Naši žiaci sa zúčastnili v sprievode pána učiteľa Popeláša a vybojovali 2. miesto. Družstvo tvorili žiaci Aherne Harry 3.B, Bagin Lukáš 4.B, Bujňakova Nina 4.B, Fabián Leo 3.C, Heil Liam 4.A, Judický Martin 4.A, Oravec Denis 4.B, Šilhárová Liana 3.B, Šulek Jakub 4.B. Najviac gólov dal súperom do brány žiak 3.B triedy Aherne Harry . Blahoželáme a ďakujeme žiakom za skvelú reprezentáciu našej školy.

Okresné kolo  MO - výsledky
Dňa 3.4.2024, sa na ZŠ Ľ.Stúra v Modre, konalo okresné kolo v Matematickej olympiáde. V kategórii Z8 sa zúčastnili Ninka Kučková(8.B) a Timotej Ďurikovič(8.A) a z 28 súťažiacich sa zaradili medzi 9 úspešných riešiteľov . Obsadili 7. a 8.miesto. Srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa úspechov!

Okresné kolo stolný tenis, dievčatá 1. miesto ( Sára Tichá 5.B, Nina Trajlínek 5.C, Lucia Jurenková 7.A, Ela Wintzlerová 5.B). Srdečne blahoželáme.

Naši žiaci aj tento rok úspešne reprezentovali školu v okresnom kole prednesu Hviezdoslavov Kubín. Timea Pásztorová zo 4. B získala 1. miesto v prednese prózy a postúpila do krajského kola. Srdečne blahoželáme!

Žiačky Tamarka a Timejka Pásztorové úspešne reprezentovali našu školu v okresnom kole v  prednese povesti Šaliansky Maťko. Tamara Pásztorová - 3.B, súťažila v 1. kategórii, umiestnila sa na 2. mieste. Timea Pásztorová - 4.B , súťažila v 2. kategórii a umiestnila sa taktiež na 2. mieste. Srdečne gratulujeme!

Výsledky súťaže EXPERT GENIALITY SHOW: 6. ročník - Viktor Kurák patrí medzi prvú štvrtinu najúspešnejších riešiteľov súťaže v kategórii “5 jazykov kultúry “ a tiež patrí medzi ocenených Top Expertov - Adam Lazarcik, Lukáš Slováček , Lucas Vavrík - ktorí sa umiestnili v prvej štvrtine najúspešnejších riešiteľov v kategórii “ Ako funguje svet “ 7. ročník - Martin Záhorský patrí tiež medzi úspešných riešiteľov kategórie “ Do you speak English ?” , ktorý skončil tiež medzi prvou štvrtinou najúspešnejších riešiteľov a zároveň patrí medzi ocenených Top Expertov . Všetkým riešiteľom súťaže Experta , srdečne gratulujeme za účasť a umiestnenie medzi úspešnými riešiteľmi .

Okresné kolo Matematickej olympiády

Srdečne blahoželáme Šimonovi Dováľovi z 5.B,  ktorý bol úspešný v OK MO v Modre.

Dňa 28.11. 2023 sa na našej škole uskutočnila celoslovenská súťaž VŠETKOVEDKO pre žiakov 1.-4. ročníka ZŠ. Do súťaže sa z celého Slovenska zapojilo až 32 76 detí. Z našej školy sa prihlásilo 55 detí. Súťaž nebola jednoduchá, ale aj napriek tomu sme mali úspešných riešiteľov – teda tých, ktorí sa dosiahnutým počtom bodov prebojovali medzi 30% najúspešnejších súťažiacich z celého Slovenska. Sú to títo žiaci:

1.A – Hanka Mesárošová, Mia Dobrovodská, Terezka Kleinová, Deborah Demitrovič, Alex Aboudi, Isabelle Horakova a Agátka Winiarčíková;

1.B – Noemi Šťastná, Eliška Churá, Tamarka Urbanová, David Čierny a Ondrej Gaštan;

2.A – Melánia Spustová;

2.B – Alžbetka Románová

3.B – Lilien Dobrovodská

4.A – Andrea Šimonová a Dominik Marček

4.B – Timea Pásztorová, Jakub Šulek, Ninka Bujňáková a Sofia Kuzmiaková

Všetkým úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme!!!

Súťažilo sa v 7 disciplínach. Naši žiaci skončili na 6.mieste. Finále sa uskutoční 3.4. 2024 v Bratislave. Účastníci : 3.B Lara Cvengroš, Liana Šilhárová, zo 4.A - Tereza Lučková a Dominik Marček, zo 4.B, Nela Holkovičová a Jakub Šulek. Srdečne blahoželáme.

NAJKRAJŠIA VIANOČNÁ OZDOBA - 1. miesto

Centrum voľného času v Pezinku vyhlasil súťaž pre ZŠ o najkrajšiu vianočnú papierovú ozdobu. Fantázií a kreativite sa medze nekladú, preto je motív, počet aj technika výlučné na Vás.  Tak zneli pravidlá súťaže.

Pani vychovávateľka Cichová so svojimi žiakmi poslala do súťaže snehuliaka a ten sa páčil odbornej porode najviac. Získal 1.miesto.

Srdečne blahoželáme pani vychovávateľke a Viktórii Biedz, žiačke 2.C triedy, ktorá sa podieľala pri výrobe.

HOVORME O JEDLE - strieborné pásmo hodnotenia

Cieľom súťaže je vyvolávať a podporovať spoluprácu a aktívnu účasť školy pri vzdelávaní detí a mládeže o potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu, o úlohe potravín pri ochrane zdravia a ich význame pre tvorbu a ochranu životného prostredia, regionálny rozvoj a zamestnanosť.

Z listu poroty: 20. ročník bol rekordným v počte prijatých prác - čo na druhej strane porote narobilo riadne vrásky. Do súťaže sa zapojilo 298 materských a základných škôl, 42 ZUŠ, a 58 ŠZŠ a Spojených škôl zo Slovenska i Poľska. Úroveň súťaže je z roka na rok vyššia a preto oceňujeme vašu nápaditosť a kreativitu. Rozhodnúť a vybrať tie naj bolo naozaj veľmi ťažké.

Prácu Hanky Rapčanovej  (3.C) zaradila odborná porota do strieborného pásma súťažných prác. Blahoželáme Hanke Rapčanovej a ďakujeme aj pani vychovávateľke Novákovej.

Dňa 23.11.2023 naši žiaci Peter Khandl 8.A. a Dávid Dragula 9. A, reprezentovali našu školu v okresnom kole Technickej olympiády,ktorá pozostávala z testovej a praktickej časti. V súťaži obsadili 3.miesto! Za reprezentáciu školy im ďakujeme a prajeme veľa úspechov.

Školský pohár SFZ - postupová futbalová súťaž pre žiakov 5.-7. ročníka - predkolo okresu Pezinok Žiaci 5. a 6. ročníka Vydra F. (5.A), Mitas T. (5.A), Minarovič M. (5.B), Virgovič T. (6.A), Slováček L. (6.A), Škríp P. (6.A), Csente N. (6.A), Bielik F. (6.B), Maršo M. (6.B) pod vedením pána učiteľa TSV Ladislava Popeláša opäť úspešne reprezentovali našu školu a z predkola postúpili do okresného kola. Tešíme sa z ich športového úspechu a držíme palce, aby boli rovnako úspešní aj v okresnom kole.

Ďakujeme. Školský pohár SFZ - predkolo: SG - Rozálka PK 3:3 (1Bielik, 1Mitas, 1Minarovič) SG - Bielenisko PK 5:1 (3 Minarovič, 1Bielik, 1Vydra).

Naši žiaci sa zapojili do Jazykového WocaBee šampionátu 2023 - okresné kolo. Okrem toho, že sa zapojili do súťaže, zažili aj kopec zábavy.  Súťažiacim priniesla aj rozšírenie slovnej zásoby z ANJ. Srdečne blahoželáme.

Výsledky: 1.C, 1.D - 35.miesto, 2.C, 2.D - 13.miesto, 3.C. 3.D - 17.miesto 4.C -  36.miesto, 5.C - 38.miesto

Strieborná medaila v šerme - reprezentácia školy Žiačka 5A. triedy Anna Kononets sa dňa 29.10.2023  zúčastnila veľkého šermiarskeho turnaja v hlavnom meste Českej republiky - ČEZ cup I. V tvrdej konkurencii sa dostala až do finále a napokon obsadila 2 miesto (strieborná medaila). Anička bola najmladšou účastníčkou. Blahoželáme.

McDonald's Cup = celoročná postupová súťaž školských tímov vo futbale určená chlapcom aj dievčatám 1. - 4. ročníka. Náš futbalový tím bol vytvorený zo žiakov a žiačok 4. A a 4. B triedy. Žiaci Lukáš Bagin, Peter Bučurič, Nina Bujňáková, Ema Mináriková, Denis Oravec, Jakub Šulek, Liam Jaden Heil, Martin Judický, Maxim Kocmunda pod vedením pána učiteľa TSV Ladislava Popeláša v základnom kole vzorne reprezentovali školu a vybojovali postup do okresného kola. Góly do brány súperov dali Martin Judický a Liam Jaden Heil. Blahoželáme a tešíme sa z ich športového úspechu.

SG - Báhoň 2:0 (Judický, Heil) SG - Vajanského Modra 0:0 SG - Častá 1:0 (Judický) SG - Štúrova Modra 2:3 (2xJudický) SG - Budmerice 2:0 (2xHeil)

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

Aj naši žiaci sa zapojili do tejto zaujímavej súťaže. Blahoželáme úspešným riešiteľom.