Sobota 27. 4. 2024

Elektronické prihlášky

PRIHLÁŠKY

Prosíme rodičov, aby ešte pred zápisom vyplnili elektronickú prihlášku, ktorá bude sprístupnená na webovej stránke školy od 1. apríla do 10. apríla 2024 . Prihlášku treba vyplniť,  vytlačiť, podpísať a spolu s ostatnými tlačivami  priniesť na zápis.

Zákonní zástupcovia dieťaťa sú povinní prihlásiť dieťa, ktoré k 31.8.2024 dosiahne vek 6 rokov, na  plnenie  povinnej školskej dochádzky v ZŠ. Rovnako i  dieťa, ktorému bol odložený začiatok povinnej školskej dochádzky.

Vyplnením prihlášky budú údaje automaticky zadané do informačného systému školy (ASC-agenda). Dieťa bude však oficiálne zapísané do 1. ročníka až po vydaní rozhodnutia o prijatí dieťaťa na základné vzdelávanie riaditeľom školy.

PRIHLÁŠKA na štúdium na našej škole  pre 2. - 9. ročník

Počet podaných prihlášok

Zákonný zástupca môže zapísať svoje dieťa, t. j. podať prihlášku, na viac ako jednu základnú školu. Z uvedeného vyplýva, že počet podaných prihlášok nie je obmedzený.

Zároveň, ale platí, že žiak plní povinnú školskú dochádzku v jednej základnej škole. Striedavo v dvoch základných školách môže žiak plniť povinnú školskú dochádzku len vo výnimočnom prípade, ak bol žiak rozhodnutím súdu zverený do striedavej osobnej starostlivosti obidvoch rodičov.

Ak sa zákonní zástupcovia rozhodnú zapísať svoje dieťa na viac ako jednu základnú školu, je potrebné, aby po prijatí dieťaťa do základnej školy, v ktorej dieťa od 1. septembra 2024 začne plniť povinnú školskú dochádzku, túto skutočnosť bezodkladne oznámili riaditeľovi školy, vzhľadom na potreby základnej školy organizačne a personálne zabezpečiť nasledujúci školský rok.

Ďakujeme.