Sobota 27. 4. 2024

Informácie k zápisu do 1. ročníka

pre školský rok 2024/2025

Milí rodičia a budúci prváčikovia!

pre školský rok 2024/2025

11. apríla 2024 od 14.00 - 18.00 hod.

sa uskutoční v priestoroch

Školská 11

Tichá 37A,

pre deti s trvalým bydliskom v lokalite Malý Ra

Obrázok bude prepojený s elektronickou prihláškou od 1.4.2024 do 10.4.2024.

Prosíme rodičov, aby ešte pred zápisom vyplnili elektronickú prihlášku, ktorá bude sprístupnená na webovej stránke školy od 1. apríla do 10. apríla 2024 . Prihlášku prosíme vyplniť,  vytlačiť, podpísať a spolu s ostatnými tlačivami  priniesť na zápis.

Zákonní zástupcovia dieťaťa sú povinní prihlásiť dieťa, ktoré k 31.8.2024 dosiahne vek 6 rokov, na  plnenie  povinnej školskej dochádzky v ZŠ. Rovnako i  dieťa, ktorému bolo doporučené odložiť začiatok povinnej školskej dochádzky a zákonný zástupca požiada MŠ o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania

Vyplnením prihlášky budú údaje automaticky zadané do informačného systému školy (ASC-agenda). Dieťa bude však oficiálne zapísané do 1. ročníka až po vydaní rozhodnutia o prijatí dieťaťa na základné vzdelávanie riaditeľom školy.

_____________________________________________________________________________________________________

Na  zápis detí je potrebné priniesť:

• originál rodného listu dieťaťa k nahliadnutiu ( kópiu rodného listu dieťata  - k prihláške)
  • občiansky preukaz zákonných zástupcov dieťaťa,
  • vytlačenú a podpísanú elektronickú prihlášku oboma zákonnými zástupcami dieťaťa,
  • vytlačené a podpísané prílohy
  • 30 € na zakúpenie pracovných zošitov

PRÍLOHY POTREBNÉ K ZÁPISU DIEŤAŤA

*POZNÁMKA - pokiaľ sa zápisu môžu záčastniť obaja zákonní zástupcovia dieťaťa, PRÍLOHY č.1 a 2 neodovzdávajú.
Príloha č. 1

Čestné vyhlásenie zákonného zástupcu   - Priloha č.1

Toto písomné vyhlásenie predloží len ten zákonný zástupca, ktorý má problém zabezpečiť podpis druhého zákonného zástupcu na prihlášku dieťaťa na základné vzdelávanie. Zabezpečenie podpisu druhého zákonného zástupcu je spojené s neprekonateľnou prekážkou.

Príloha č. 2

Písomné vyhlásenie - Priloha č.2

Toto písomné vyhlásenie slúži ako dohoda oboch zákonných zástupcov o tom, že všetky písomnosti spojené s prijímaním dieťaťa na základné vzdelávanie bude podpisovať len jeden zákonný zástupca uvedený v písomnom vyhlásení (jeden z rodičov sa z vážneho dôvodu nemôže zúčastniť zápisu).

Príloha č. 3

Vyhlásenie zákonných zástupcov dieťaťa/zástupcu zriadenia - Priloha č. 3

Toto písomné vyhlásenie slúži na potvrdenie správnosti a pravdivosti údajov uvedených v elektronickej prihláške.

Príloha č.4

Prihláška dieťaťa do školského klubu detí – 1. – 4. ročník - Príloha č. 4

V prípade, že máte záujem, aby Vaše dieťa navštevovalo školský klub detí, vypíšte, vytlačte a podpíšte prihlášku do školského klubu detí. Túto prihlášku doneste na zápis. Prihlášku do školského klubu detí stačí podpísať iba jedným zákonným zástupcom.

Príloha č.5

Zápisný lístok (Prihláška )  stravníka - POZOR! Vyberte  zápisný lístok podľa toho, v ktorej ŠJ sa bude Vaše dieťa stravovať.  Každá ŠJ - Tichá 37A , ale aj Školská 11 má svoje číslo účtu,  na ktoré budete posielať platbu.

PRIHLÁŠKA na stravu pre deti, ktoré sa budú stravovať v ŠJ - Školská 11

PRIHLÁŠKA na stravu pre deti, ktoré sa budú stravovať v ŠJ - Tichá 37 A

Návratka  - žiadosť o dotácie - pre obe školy

V prípade, že máte záujem, aby sa Vaše dieťa stravovalo v školskej jedálni, vypíšte, vytlačte a podpíšte zápisný lístok stravníka. Tento zápisný lístok doneste na zápis. Zápisný lístok stravníka stačí podpísať iba jedným zákonným zástupcom.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

V  prípade zdravotne postihnutého dieťaťa – doklad o jeho zdravotnom postihnutí.

Ak chcete pre dieťa odklad do školy, informujte riaditeľa  ZŠ, pri zápise predložíte kópiu žiadosti o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania,

Tlačivo k stiahnutiu : Žiadosť zákonného zástupcu o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania

Originál   Žiadosti zákonného zástupcu o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania +  Písomný súhlas zariadenia výchovného poradenstva a prevencie + Písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast +  Informovaný súhlas zákonného zástupcu predkladá zákonný zástupca materskej škole.

Žiadosť o predčasné zaškolenie + odporúčanie CPPPaP a všeobec. lekára pre deti a dorast.

Zákonný zástupca dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami doloží vyjadrenie príslušného zariadenia výchov - ného poradenstva a prevencie do vydania rozhodnutia o prijatí dieťaťa do základnej školy, najneskôr do 15. júna 2024.

Ďakujeme.

USMERNENIE k zápisu  - Zdroj: https://www.minedu.sk/data/att/f08/29024.ed6fd2.pdf

Plagát - Školská 11

Plagát elokované pracovisko Tichá 37A