Štvrtok 9. 5. 2024

OZNAMY  ODHLASOVANIE ZO STRAVY Vnútorný a organizačný poriadok školskej jedálne

Školská jedáleň - Tichá 37 A

ODHLASOVANIE ZO STRAVY

Podmienky organizácie režimu stravovania:

• Nárok na príspevok na stravovanie má iba ten žiak, ktorý sa zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu v daný deň a v ten deň i odoberie stravu.
  • Odhlásiť sa zo stravy je potrebné 24 hodín vopred,  najneskôr do 14:00 h. deň vopred počas pracovných dní.
  • Z dôvodu dodržiavania záväzných platných predpisov a legislatívy pre školské stravovanie (Vyhláška 330/2009 Z .z.), nie je možné odhlásiť stravu ráno v daný deň.
  • V prvý deň choroby je možné neodhlásenú stravu odobrať do obedára v čase od 11,30 – 13:30 hod. a stravné sa odpočíta zo zálohovej platby.
  • Za neodobratú alebo včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje, strava sa tiež odpočítava zo zálohovej platby.

Nie je možné odhlásenie obeda ráno na daný deň.

Odoberanie obedov do obedára.

V zmysle  platnej legislatívy sa v školskej jedálni stravujú žiaci v čase ich pobytu v škole alebo v školskom zariadení. Stravníci môžu odoberať obed do obedára len v prvý deň nemoci.

Ak u stravníka pokračuje nemoc ( napr. týždenné domáce liečenie) je povinný sa v nasledujúce dni odhlásiť zo stravovania.

Upozorňujeme stravníkov, ktorí si odoberú obed do obedára, aby ho skonzumovali ihneď (v zmysle platných hygienických predpisov). Za obed skonzumovaný neskôr a za problémy, ktoré z toho môžu vyplynúť nezodpovedáme.

Ďakujem za spoluprácu, vedúci ŠJ Jozef Fekete