Štvrtok 9. 5. 2024

OZNAMY  ODHLASOVANIE ZO STRAVY Vnútorný a organizačný poriadok školskej jedálne

Školská jedáleň - Tichá 37 A

Vnútorný a organizačný poriadok školskej jedálne

Správanie pre stravníkov v ŠJ

Žiak:

• má právo stravovať sa v ŠJ,
  • do jedálne vstupuje v čase určenom podľa harmonogramu schváleného vedením školy,
  • do jedálne prichádza disciplinovane, nestrká do spolužiakov,
  • do ŠJ vstupuje bez vrchného odevu, čiapky, školskej tašky ...
  • nevstupuje do ŠJ so žuvačkou,
  • pri stole sa správa kultúrne, nevykrikuje, nenecháva po sebe odpadky, nesiaha iným stravníkom do jedla, udržuje čistotu a neničí inventár a zariadenie jedálne,
  • dodržiava pokyny zamestnancov jedálne a dozor konajúcich pedagógov.

Zákaz:

• do jedálne nevstupujú žiaci, ktorí sa nestravujú,
  • vstup do ŠJ nie je povolený ani rodičom, ani iným cudzím osobám, ktoré sa nestravujú,
  • ak stravník niečo rozbije alebo vyleje, nahlási to pracovníčke pri okienku na použitý riad aj pedagogickému dozoru v jedálni, ktorý požiada o pomoc službu konajúcu upratovačku, prípradne po sebe poupratuje,
  • stravník po skončení obeda odnesie použitý riad k okienku, zanechá po sebe čisté miesto, zasunie stoličku,
  • zo školskej jedálne je zakázané vynášať stolový inventár a jedlo pokiaľ nie je zabalené v originálnomn obale (tyčinky, jogurt,...).
  • do školskej jedálne je zakázané z hygienických a bezpečnostných dôvodov nosiť vlastné nádoby.

Jedálny lístok je zverejnený na EduPage.

Pripomienky, otázky k stravovaniu je možné konzultovať s vedúcou ŠJ.

Odoberanie obedov do obedára.

V zmysle  platnej legislatívy sa v školskej jedálni stravujú žiaci v čase ich pobytu v škole alebo v školskom zariadení. Stravníci môžu odoberať obed do obedára len v prvý deň nemoci.

Ak u stravníka pokračuje nemoc ( napr. týždenné domáce liečenie) je povinný sa v nasledujúce dni odhlásiť zo stravovania.

Upozorňujeme stravníkov, ktorí si odoberú obed do obedára, aby ho skonzumovali ihneď (v zmysle platných hygienických predpisov). Za obed skonzumovaný neskôr a za problémy, ktoré z toho môžu vyplynúť nezodpovedáme.